Inkluzyjny Świat Zmysłów w Skawinie

pzu

Już 27 stycznia w Niepublicznym Przedszkolu ZIPI INKLUZJA w Skawinie nastąpi otwarcie drugiej w naszej Gminie Sali Doświadczania Świata. Będzie to specjalne pomieszczenie o powierzchni 85 m², w którym znajdą się urządzenia stymulujące rozwój wszystkich zmysłów.

To dzięki zmysłom poznajemy otaczający nas świat, a upośledzenie któregokolwiek z nich stanowi dla nas ogromne ograniczenie. U osób niepełnosprawnych umysłowo, u których odbiór bodźców jest defektywny, stymulacja wzroku, węchu, słuchu, dotyku i smaku jest niezwykle istotna. W Sali Doświadczania Świata dziecko ma możliwość, rozwijania w jednym miejscu wszystkich swoich zmysłów. Dzięki przyjaznej atmosferze, stworzonej poprzez ograniczenie dopływu światła słonecznego i relaksacyjnej muzyce, czuje się ono komfortowo i bezpiecznie. Dziecko może także dowolnie wybierać bodźce oraz poświęcać im tyle czasu, ile zechce. A to wszystko pod czujnym okiem naszych wykwalifikowanych terapeutów. Z Sali korzystać będą mogły wszystkie dzieci uczęszczające do naszych Przedszkoli, bez dodatkowych opłat!

Na przełomie I/II kwartału 2017 planujemy oddać do użytku także w pełni wyposażoną salę do Fizjoterapii oraz Integracji Sensorycznej.

Powstanie Sali Doświadczania Świta nie byłoby możliwe bez pomocy Fundacji PZU, która prawie w całości finansuje to przedsięwzięcie, w ramach konkursu dotacyjnego „Młodzi niepełnosprawni – sprawni z PZU”.